Nevšední dopoledne v ZŠ Opočenská

Ve středu 1. října jsme strávili dopoledne v parku. Přijeli k nám Ing. Petr Zvolánek a Ing. Jana Jirková z Lesů České republiky, kteří nám v přírodě vyprávěli o lese. Dozvěděli jsme se, jak les roste, co se každý měsíc v lese děje a jak se v lese pracuje, jaký je rozdíl mezi lesníkem a myslivcem a zahráli hry na stromky. Pan Zvolánek nám přivezl ukázat dva dravce, rarocha a výra. Velmi poutavě vyprávěl, jak loví, o jejich životě, a pak nadešel okamžik nejlepší – každý žák se mohl s dravcem nechat vyfotografovat. Děti věděly, jak se v lese mají chovat, znaly i některé další zákonitosti, ale i tak je toto dopoledne nadchlo. No posuďte sami, kdy se vám povede, že ve škole můžete mít na ruce výra a rarocha.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Učíme se, Užíváme si, Školní rok 2014/2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.