Masopustní veselí v Dobrušce
Žáci naší školy se 4. dubna v dopoledních hodinách s nadšením zúčastnili prvního ročníku masopustního průvodu, jehož organizace se zhostilo Město Dobruška. Záměrem akce, která přinesla do ulic spontánní radost a nevídanou kreativitu, byl návrat ke starým tradicím, které spojují všechny generace.
V čele průvodu kráčeli studenti Základní umělecké školy Dobruška a svou hudební produkcí vybízeli malé i velké účastníky mateřských i základních škol k humorným tanečním kreacím a rozpustilým kouskům masek.
Trasa vedla ulicemi města a nebylo to jen tak všechno to ušlapat (hlavně pro ty nejmenší). Na několika zastávkách se přihlížející diváci s nadšením zapojili do společného zpěvu známých masopustních písní. K atmosféře plné nespoutané radosti a veselí nemalou měrou přispěly tradiční masky medvědů, kobyl, kominíků, klaunů i moderní postavy z kouzelných pohádek a oblíbených filmových hrdinů.
Jak již bylo uvedeno, masopustní průvod v Dobrušce se konal poprvé, ale určitě ne naposledy. Organizátoři i účastníci se shodli, že se tato oslava tradic a skvělá příležitost pro setkávání a zábavu všech generací stane nedílnou součástí kulturního dění v našem městě.
Hudební zážitek v africkém rytmu
Dne 21. února zavítala do naší školy lektorka Míša a přivezla s sebou celou řadu netradičních hudebních nástrojů. Program trefně nazvaný Africké dovádění pomocí metody činnostního zprostředkování hudby přinesl žákům nejen zábavu, ale také možnost rozvíjet své rytmické cítění, hudební sluch, jemnou motoriku a v nemalé míře i posilovat svoji kreativitu. Zároveň se jednalo o skvělou příležitost ke zlepšení emočně – komunikačních dovedností u jednotlivců, v rámci celé skupiny, podporu týmové spolupráce a rozvoj pozitivního vývoje dynamiky školního kolektivu. Nesmíme také zapomenout ani na preventivní působení na rizikové chování. Usměvavá a bezprostřední Míša si svým přirozeným a otevřeným přístupem okamžitě získala malé i velké diváky.
Během akce žáci i pedagogové nabití novou energií nadšeně bubnovali do rytmu, hráli podle dirigenta na boomwhackery, diatonické zvonky a Rezonátor Bells. Naučili se rychle reagovat na změny rytmu, intenzitu i tempo hudby. Největší úspěch sklidila netradiční forma hudební hry, při níž vždy jeden z přítomných hledal schovaný předmět za pomoci zvukové navigace ostatních. Žáci si hudební dopoledne velmi užili a odnesli si nejen nové dovednosti, ale i spoustu krásných zážitků.
Akce financována z projektu Šablony OP JAK měla tak obrovský úspěch, že se už nyní těšíme na její pokračování!
Plavání
Rubriky
- Co všechno děláme
- Novinky
- Pomáháme
- Školní rok 2014/2015
- Školní rok 2015/2016
- Školní rok 2016/2017
- Školní rok 2017/2018
- Školní rok 2018/2019
- Školní rok 2019/2020
- Školní rok 2020/2021
- Školní rok 2021/2022
- Školní rok 2022/2023
- Školní rok 2023/2024
- Školní rok 2024/2025
- Soutěžíme
- Spolupracujeme se zahraničím
- Sportujeme
- Učíme se
- Užíváme si
- Volný čas
- Výletujeme
-
Nejnovější příspěvky