IV. NOVODOBÉ OLYMPIJSKÉ HRY

A už je to zase tady! Propuklo již čtvrté, dětmi ze ZŠ Opočenská v Dobrušce, dlouho očekávané olympijské klání. 

Průvod, v čele s krásnou bohyní a dvěma řeckými bohy, se dal do pohybu v pátek 13.6.2014 v 8.30hodin na místním stadionu. Všechny zúčastněné státy, jako již tradičně, pozdravil Juan Antonio Mathos – předseda olympijského výboru v podání Bohuslava Matyse, pracovníka sociálního odboru v Dobrušce. 

V letošním roce se olympijských her zúčastnili sportovci z Maďarska, kteří si s sebou přivezli nejen svého překladatele, ale i pravou maďarskou klobásu. Z Turecka přijelo osm nadšených přeborníků s turbany na hlavě. S rýží v rukou a typickými kloboučky dorazili Čechám blízcí Vietnamci. Z daleké Brazílie přiletěla předvést své umění výprava fotbalových mistrů. Z Egypta se našeho sportovního klání zúčastnily nejen krásné Kleopatry, ale i dvě ošklivé mumie. A sportovci ze Švýcarska se předvedli především svou přesností.

Všichni soutěžili ve skoku dalekém, hodu míčkem, vrhu koulí a běhu na 60 metrů. Nakonec byl pro zájemce odstartován běh na 400 metrů.

Vítězi IV. Novodobých olympijských her byli všichni zúčastnění. Medaile a diplomy za účast obdrželi všichni sportovci od našich olympijských bohů a bohyní ze ZŠ Pulická v Dobrušce.

Počasí nám vydrželo, nikdo se nezranil a těšíme na další pokračování našeho sportovního klání. Sportu zdar!

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Soutěžíme, Sportujeme, Užíváme si, Školní rok 2013/2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.