VÍČKA, KTERÁ POMÁHAJÍ

Žáci základních škol Fr. Kupky a Opočenská v Dobrušce se zapojili do sběru plastových víček pro nadační fond ALGO.

Nadační fond ALGO byl zřízen s cílem pomáhat potřebným a nemocným. Připojily se i děti ze ZŠ Ohnišov, ZŠ Dobré, MŠ a DDM Dobruška a celkem bylo nasbíráno neuvěřitelných 512,15 kg víček. Nadační fond za naše nasbíraná víčka nakoupil kompenzační pomůcky pro tři děti z našeho regionu.

Pro nevidomého Péťu Preclíka byla zakoupena skládací matrace a zimní nánožník ke kočárku. Míša Kudláčková, která je odkázána na invalidní vozík, se může těšit z nové zdravotní matrace. A Pepa Hejzlar s opožděným psychomotorickým vývojem dostal dva ochranné potahy na matraci. Všechny tyto pomůcky slouží ke zvýšení komfortu života zmíněných dětí.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, kteří se do akce zapojili. Nejen dětem, ale i jejich rodičům, prarodičům, známým a panu O. Žabenskému, který víčka odvezl do centrální sběrny ALGO nadace v Praze.

Rádi bychom v této akci pokračovali a pomáhali potřebným i nadále!

Pracovníci ZŠ Fr. Kupky a ZŠ Opočenská

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Pomáháme, Učíme se, Školní rok 2013/2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.