Sportovní hry mládeže

Každý rok probíhá sportovní klání mezi žáky druhých stupňů z praktických škol.

V okrese Rychnov nad Kněžnou jsou pouze tři takové školy, které se pravidelně střídají v pořádání těchto závodů. Letos byla na řadě naše základní škola v Opočenské ulici.

Dne 15. května 2014 se sjeli žáci z Rychnova nad Kněžnou a Kostelce nad Orlicí, aby poměřili v okresním kole své sportovní síly s našimi žáky. Závodilo se v hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém, sprintu na 60m a vytrvalostních bězích. Děvčata musela uběhnout 800m a chlapci zdolat 1500m.

V celkovém pořadí škol zvítězil Rychnov nad Kněžnou před Kostelcem nad Orlicí a naší školou. Ti, kteří se umístili  na prvním až třetím místě se účastní krajského kola v Hradci Králové.

Počasí nám moc nepřálo, ale nepršelo. Na vzorně upraveném stadionu se všem dobře závodilo. A co bylo hlavní, nedošlo k žádnému úrazu.

Díky patří panu Jiřímu Svobodovi, správci stadionu, ale také všem zaměstnancům a tedy pořadatelům ze ZŠ Opočenské v Dobrušce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Soutěžíme, Sportujeme, Školní rok 2013/2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.