Okresní kolo soutěže „Mladý zdravotník“ v ZŠ a MŠ Josefa Zemana v Náchodě

O záchraně lidských životů obvykle rozhodují první minuty po nehodě či úrazu, a tehdy musí pomoci každý, kdo je právě poblíž. A je jedno, zdali to je dospělý nebo jenom „dítě“. Jak jsme se mohli přesvědčit 14. května  na soutěži „Mladý zdravotník“, naši žáci by dokázali zastavit krvácení, ošetřit popáleninu, obvázat zlomeninu, provést resuscitaci a přenést raněného do bezpečí. Krom toho nás mohou poučit o historii Červeného kříže a doporučit správnou životosprávu. Vše zvládají na jedničku a tak, přestože první pomoc ve skutečnosti vypadá trochu jinak než v kroužku nebo na soutěži, naše žáky neznepokojí, když to bude „doopravdy“ a udělají pro záchranu života všechno, co se naučili.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Pomáháme, Soutěžíme, Učíme se, Školní rok 2013/2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.