Cestujeme po Evropě

Ve čtvrtek 23. února se žáci naší školy vydali v rámci projektového dne na dobrodružné putování po některých státech Evropy. Zábavné cestování probíhalo na osmi stanovištích. Žáky zde čekala krátká videoupoutávka, ve které se dozvěděli o konkrétním státu spoustu zajímavostí. A kam že se to společně vypravili? Navštívili daleké věčně zelené Irsko, zemi proslulou výborným jídlem a pitím Itálii a kolébku olympijských her Řecko. Odskočili si i k našemu východnímu sousedovi známému vysokými horami a výbornými ovčími sýry, na chvíli zaletěli do Portugalska, které je proslulé rybolovem. Užívali si v zemi zamilovaných ve Francii, obdivovali Nizozemsko plné nádherných tulipánů a větrných mlýnů a Dánsko lákající své návštěvníky Legolandem. Společně s velkým nadšením pracovali ve skupinkách na jednodušších, ale i obtížnějších úkolech. Skládali vlajky jednotlivých států, vytvářeli vavřínové věnce a olympijské medaile pro vítěze, na Slovensku hledali pod dohledem hlavního bači zaběhnuté ovečky, kreslili podle vzoru Eiffelovu věž. V Portugalsku si zahráli na mořské vlky a lovili ryby na udici, v dánském Legolandu skládali kostky, upekli italskou pizzu a nakonec se odměnili sladkým tiramisu. Mňam

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Učíme se, Užíváme si, Výletujeme, Školní rok 2022/2023. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.