Holandsko v kresbě dobrušských dětí

Když se řekne Holandsko, tak se většině z nás vybaví větrné mlýny a nádherné tulipány. Přestože víme, nebo alespoň tušíme, že Holandsko je nádherná země s velmi příjemnými lidmi, tak nepatří mezi ty země, které Češi hojně navštěvují. Trochu blíže k Holandsku mají nyní děti z dobrušské mateřské školy a děti z prvních, druhých a třetích tříd dobrušských základních škol. A to díky akci, kterou pro ně připravila skupina z Holandského Nieuwkoopu ve spolupráci se ZŠ Opočenská.

Děti měly za „úkol“ nakreslit obrázek s holandskou tématikou (větrné mlýny s holandskou krajinou, tulipány a pro Holandsko typické dřeváky) podle dodané předlohy. Obrázky byly připraveny s ohledem na věk dětí, a pokud by přesto byly problémy s kreslením, mohli ti nejmenší žáčci předlohy jenom vybarvit. Sešlo se 363 obrázků, ze kterých přímo zástupci holandské skupiny vybrali dva vítěze z každé třídy, což jak oba přiznali, nebylo úplně nejlehčí. Pro vítěze byly připraveny hodnotné ceny, jejichž předání proběhlo v jednotlivých třídách. Pro všechny ostatní děti byly připraveny sladkosti přímo z Holandska.

Je nutno zmínit, že se nejednalo o první akci této holandské skupiny v Dobrušce.Mnozí dobrušťáci znají zástupce této skupiny ze Svatováclavských trhů ze stánku s výbornými holandskými sýry a sušenkami. Děti v základní škole v Opočenské ulici mohou například vařit v darovaném novém nádobí a rozptýlit se na nové trampolíně. Díky této skupině mají lidé z Dobrušky a zvláště děti k Holandsku trochu blíže.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Učíme se, Užíváme si, Školní rok 2013/2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.