Sbírej víčka pro Petříčka

Den 21. listopad je nejen Světovým dnem pozdravů, ale pro naši školu i dnem dobrých skutků.

Dnes jsme navštívili základní školu Fr. Kupky v Dobrušce, kde se učitelé se svými žáky rozhodli zapojit do celorepublikové akce, která pomáhá dětem s tělesným, mentálním či smyslovým postižením. Jde o sběr plastových víček, jímž přispívají na nákup kompenzačních pomůcek, na rehabilitační pobyty v léčebnách a lázních, polohovací postele, kočárky, terapie…

Chlapcem, kterému později vybrané peníze budou předány, je žák 1. speciální třídy naší školy ZŠ Opočenská v Dobrušce. Proto jsme se do sběru víček rozhodli zapojit i my. Pro Péťu, který je od narození nevidomý a má jen jednu nohu, je tato pomoc velkým přínosem. Péťa žije jen s maminkou a svým starším bratrem, na kterých je zcela závislý. Vybranými penězi přispějeme na nákup kompenzační pomůcky v podobě  skládací  matrace. 

Do sbírky se postupně zapojují další instituce a lidé, kteří chtějí pomoci.

Člověk najednou kolem sebe vidí, kolik odpadu se všude povaluje, a přitom jde o víčka, která pomáhají! Pokud se rozhodnete vykonat dobrý skutek i Vy, předem Vám za Péťu děkujeme!

I Vaše pomoc bude vítána!

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Pomáháme, Učíme se, Školní rok 2013/2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.