Dopoledne v knihovně

Ve čtvrtek 7. 11. 2013 jsme se žáky naší školy navštívili  Městskou knihovnu v Dobrušce. Paní knihovnice Mgr. Ilona Melicharová přivítala všechny děti a velice vtipnou a zábavnou formou je seznámila s chodem knihovny – rozdělení, výpůjčky atd. Některé děti už do knihovny chodí a znají její výhody – nemusí si každou knížku kupovat, ale jen si ji vypůjčit.

Paní knihovnice vybrala obrázky z večerníčků, které děti dobře znaly a měly za úkol je uhodnout.  Šlo jim to velmi dobře, poznaly úplně všechny pohádkové postavičky. Potom přišla na řadu četba. Děti si samy mohly vybrat knížku, ze které by rády slyšely příběh. Menším, ze speciálních tříd, ukázala knížky se zvířátky a přečetla všem krátký příběh o tom, jak jel Myšák k babičce. Následně si  vybarvovaly připravený obrázek s Myšákem. Starším dětem dávala složitější hádanky. Chlapci měli uhodnout pracovní nářadí, dívky části oblečení a kuchyňské potřeby. V rámci relaxace měly děti možnost si pohrát v koutku k tomuto určeném.

Dětem se čas strávený v knihovně velmi líbil, a proto bychom rádi ocenili přístup paní knihovnice a pochválili ji za předem připravené a velmi poutavé vyprávění.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Učíme se, Užíváme si. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.