SVATOVÁCLAVSKÝ JARMARK

Jako již tradičně se v Dobrušce 28. září konají Svatováclavské slavnosti. Kromě jiných kulturních akcí, lidových tradic a historických slavností se koná i řemeslný jarmark, kterého se naše škola aktivně účastní.

Náš stánek s keramikou, vytvořenou žáky a pedagogy ve školním keramickém kroužku, jsme postavili na předem určeném místě. Se stavěním nám ochotně přišli pomoci chlapci z naší školy. Měli jsme obrovské štěstí, že od samého rána na nás svítilo slunko, které se toho dne snažilo ze všech sil.

Prodávání ve stánku jsme protentokrát pojali stylově. Vypůjčili jsme si dobové kostýmy, což si myslíme, že mělo obrovský úspěch.

Na řemeslný jarmark se vždy sjíždí velká spousta prodávajících, a tak je celé dobrušské náměstí obvykle zaplněno i hemžícími se rodinkami, které využívají této události ke společně strávenému času.

Celé dopoledne i část odpoledne nám uteklo velmi rychle. Prodávání pro nás bylo příjemnou činností, která pomáhá získat finance do Občanského sdružení školy přispívající dětem na zájmové aktivity, výlety a kulturní akce.

Děkujeme městu Dobruška za poskytnutí možnosti se této akce zúčastnit a doufáme, že tradice zůstane i nadále tradicí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Volný čas, Školní rok 2013/2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.