NEOBYČEJNÁ NOC

Neznáme snad nikoho, kdo by se netěšil na páteční odpoledne nebo večer. Po celém týdnu si každý rád oddechne – dospělí od práce, školáci od vyučování. Tak proč se děti ze ZŠ Opočenská místo odpočinku v pátek v podvečer zase scházejí a míří do školy? Pojďme se podívat, co se tam děje.

Je pátek večer 4. října 2013 a čeká nás spaní ve škole. Už se nemůžeme dočkat, co zase zažijeme! Hned po příchodu do školy jsme zahájili přípravou „ložnic“. Chlapci si rozložili spacáky v tělocvičně na žíněnkách a děvčata se ubytovala ve školní družině. Poté jsme se rozdělili na skupiny. Jedna připravovala palačinky na večeři – mňam, mňam… a další mazala a zdobila jednohubky – to kdybychom měli ještě večer hlad.

Po dobré večeři jsme vyrazili na domluvenou návštěvu Domku  F.L.Věka v Dobrušce. Zde na nás čekal ředitel muzea p. Jiří Mach se zajímavým a poutavým vyprávěním o významném rodákovi z Dobrušky. Přiblížil nám dobu pro nás dávno minulou… kdy začala jezdit první kola, auta a vzlétlo první letadlo. Moc se nám jeho vyprávění líbilo. Nočním městem jsme se vrátili do školy a nastal čas druhé večeře a sledování vybraného filmu.

Pak dvě desítky dětí vklouzly do spacáků. Některým usínání trvalo dlouho. Ráno jsme ještě posnídali, zhodnotili všechny dojmy a domů si odnesli spoustu nevšedních zážitků z prvního letošního spaní.

Moc děkujeme panu řediteli Machovi za umožnění prohlídky. Byli jsme totiž jeho historicky první večerní výprava. Díky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Užíváme si, Školní rok 2013/2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.