PEJSEK NENÍ JENOM KAMARÁD, ALE UMÍ I LÉČIT

S příchodem nového školního roku 2013 – 2014 jsme zahájili akce, které se v loňském roce setkaly s velkým úspěchem. Jednou z nich byla canesterapie.

Canesterapií se rozumí léčebný kontakt psa a člověka. Pes už jen svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude, kde je jí nedostatek. A o tom, že úsměv léčí, není pochyb. Není to však jen radost, kterou psi přinášejí. Canesterapie může mít formu individuální nebo kolektivní. Využívá se k ní různých druhů plemen, o čemž jsme se mohli osobně přesvědčit. V pondělí  9. září 2013 naše dvě speciální třídy navštívily členky organizace „Aura canis“ paní  Lucie Novotná a Alena Malá se svými čtyřnohými kamarády. Dětem se nejvíce líbil Bubík – malý králičí jezevčík. V přítomnosti pejsků jsme prožili dvě příjemné hodiny s praktickými ukázkami polohování, prohřívání svalových tonusů, hlazení a česání pejsků.

Spokojenost byla oboustranná J. Akce se opět vydařila, o čemž svědčilo maximální zaujetí všech dětí a hlavně úsměv na dětských tvářích.

Děkujeme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Užíváme si. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.