„ Podívejte, milá paní, co je tady odpadků“.

Tak tuto větu by si mohly říci dvě náhodné kolemjdoucí, které by se zahleděly ke korytu potoka od prodejny Marta k Integrované škole v Pulicích. A aby nezůstalo jen u slov. My, žáci ZŠ Opočenská jsme se rozhodli, že tento prostor uklidíme. Ve středu dne 24. dubna děti přišly v pracovním oblečení a přinesly si i nezbytné pracovní rukavice. Rozdělili jsme se na skupiny a po obou březích potoka sbírali odpadky. Ty jsme třídili na plasty, hadry, sklo a kovy. Paní prodavačka z kiosku před gymnaziem ocenila práci dětí tím, že je podělila sladkostmi. Paní Kašparová z technických služeb vyjádřila všem poděkování za odvedenou práci. Při zpáteční cestě do školy jsme ještě uklidili na autobusovém nádraží před budovou firmy HEMA. Celkem jsme nasbírali devět pytlů. A nyní by mohlo zaznít: „Podívejte, milá paní, jak je tady uklizeno“.

Tak to byl náš Den Země.

Mgr. Květoslava Kavková, Eva Kroulíková

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Pomáháme, Školní rok 2012/2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.