Pozdě, ale přece – Maškarní rej, ZŠ Opočenská Dobruška

Chřipkové období nám téměř znemožnilo uspořádat tradiční masopustní karneval. Ale nakonec se to povedlo. A tak dne 26. února ožila naše škola různými přirozenými i nadpřirozenými bytostmi. Místo dětí tady byli trpaslíci, princezny, čarodějové a čarodějnice, dámy ze středověku, kočičky, prasátka, myšky, sekretářky, tanečnice, Sněhurka, Šrek…, a dokonce mezi nás zavítal i Michael Jackson. Malá indiánka přišla do školy už ráno v kostýmu. Protože se tak těšila na karneval, nebylo možné ji z kostýmu svléci..

Paní učitelky, samozřejmě také v kostýmech, připravily pro děti různé hry a soutěže. Nálada byla výborná, děti i učitelé se bavili a tak jsme si všichni užili masopustu. Nakonec dostaly děti sladkou odměnu od paní ředitelky, která mimochodem i celý karneval zahájila hezkým povídáním, přístupným dětem, o našich tradicích.

• A už je tu hej!                            Zavázané oči má
  • Náš maškarní rej!                     právě malé prasátko.
  • ..                                                  Trojúhelník poznává
  • V rohu stojí krásná víla,          podle hmatu zakrátko.
  • myška tančí s čertíkem.
  • Kočička je celá bílá,                  Je tu všude spousta tváří,
  • čert se hádá s koníkem.          všichni jsou jak z pohádky.
  • ..                                                 Dětem očka jenom září,
  • Čáry, máry, kouzelnice           zapomněly na hádky.
  • sbírá kvítka kolíčkem.
  • Karkulka, šašek, tanečnice,    Konec už se rychle blíží,
  • soupeří s Pú medvídkem.       ó, jak je tu veselo!
  • ..                                                  Šrek Sněhurce cestu kříží,
  • Skřítci, psi a hastrmani           to se to tu semlelo!
  • velmi rádi soutěží.
  • Hází míčky do lví tlamy,         A už je tu, hej!
  • staví kostky do věží.                Náš maškarní rej!
Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Užíváme si, Školní rok 2012/2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.