Pozdě, ale přece – Maškarní rej, ZŠ Opočenská Dobruška

Chřipkové období nám téměř znemožnilo uspořádat tradiční masopustní karneval. Ale nakonec se to povedlo. A tak dne 26. února ožila naše škola různými přirozenými i nadpřirozenými bytostmi. Místo dětí tady byli trpaslíci, princezny, čarodějové a čarodějnice, dámy ze středověku, kočičky, prasátka, myšky, sekretářky, tanečnice, Sněhurka, Šrek…, a dokonce mezi nás zavítal i Michael Jackson. Malá indiánka přišla do školy už ráno v kostýmu. Protože se tak těšila na karneval, nebylo možné ji z kostýmu svléci..

Paní učitelky, samozřejmě také v kostýmech, připravily pro děti různé hry a soutěže. Nálada byla výborná, děti i učitelé se bavili a tak jsme si všichni užili masopustu. Nakonec dostaly děti sladkou odměnu od paní ředitelky, která mimochodem i celý karneval zahájila hezkým povídáním, přístupným dětem, o našich tradicích.

 • A už je tu hej!                            Zavázané oči má
 • Náš maškarní rej!                     právě malé prasátko.
 • ..                                                  Trojúhelník poznává
 • V rohu stojí krásná víla,          podle hmatu zakrátko.
 • myška tančí s čertíkem.
 • Kočička je celá bílá,                  Je tu všude spousta tváří,
 • čert se hádá s koníkem.          všichni jsou jak z pohádky.
 • ..                                                 Dětem očka jenom září,
 • Čáry, máry, kouzelnice           zapomněly na hádky.
 • sbírá kvítka kolíčkem.
 • Karkulka, šašek, tanečnice,    Konec už se rychle blíží,
 • soupeří s Pú medvídkem.       ó, jak je tu veselo!
 • ..                                                  Šrek Sněhurce cestu kříží,
 • Skřítci, psi a hastrmani           to se to tu semlelo!
 • velmi rádi soutěží.
 • Hází míčky do lví tlamy,         A už je tu, hej!
 • staví kostky do věží.                Náš maškarní rej!
Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Užíváme si, Školní rok 2012/2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.