Bambiráda v Náchodě 2013

Co je to Bambiriáda? Aktivní prezentace občanských sdružení dětí a mládeže a středisek volného času. Koná se jednou za rok ve všech krajích České republiky a trvá 2 až 4 dny. Hlavním cílem Bambiriády je prezentace celoroční, pravidelné činnosti rozmanitých dětských organizací a spolků.

Ve dnech 23. – 24. května se v Náchodě konal již patnáctý ročník této jedinečné celorepublikové akce. Motto letošní Bambiriády : „Dětství v proměnách času.“

A co nám vlastně dopoledne na náchodské Bambiriádě nabídlo? V 10 hodin byl na pódiu zahájen program. Proběhla vystoupení, kde se představily nejen školy a školky z náchodského regionu. Velký prostor byl věnován hudbě. Tančilo se, zpívalo

a dokonce se i kouzlilo! Dívky a chlapci naší školy si připravili taneční vystoupení – čardáš. Kromě pódiových vystoupení se samozřejmě prezentovaly i organizace u svých stánků.

Program byl velmi rozmanitý a měl co nabídnout všem věkovým kategoriím. Spousta netradičních aktivit zaujala nejen děti, ale i nás pedagogy. No, kdo z vás si vyzkoušel létání na laně, střelbu z laserové pistole, bubnování, vysoké lanové překážky…? Zajímavostí pro nás byl i stánek, kde probíhala canisterapie – jednalo se o ukázky cvičených pejsků, kteří pomáhají nejen dětem s tělesným, ale i mentálním, smyslovým a jiným postižením. Chlapce zajímala policejní a vojenská auta, dívky si mohly vyrobit například barevnou sůl do koupele. Pro sportovce byla připravena jízda na „jednokole“ či velká trampolína. Pro milovníky zvířátek byla otevřena Tlapíkárna, kde si děti mohly nejenom zvířátka pohladit, ale ještě se o nich dozvědět něco nového.

Celé dopoledne strávené v parku SVČ Déčka bylo příjemné. I přes nepříliš příznivé počasí jsme byli spokojeni. Děkujeme všem organizátorům a těšíme se na další ročník!

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Užíváme si, Školní rok 2012/2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.