V Zámecké oboře vidíte zvěř zblízka

Dne 29. ledna jsme uskutečnili plánovanou exkurzi do Zámecké obory v Opočně. Byla tečkou za projektovým dnem, který měl téma „Volně žijící zvířata a péče o ně“. Oborou nás provázel pan Ing. Vladimír Jirka. Správcem je 16 let, a tak není pochyb, že má své zkušenosti. My říkáme „i velkou dávku trpělivosti“. Zasvětil nás do tajemství života zvěře jelení, daňčí, mufloní, ale i zvěře černé. Ukazoval dětem stopy, vysvětloval co, proč a jak. Nebyla jsem na této exkurzi poprvé, ale nutno zdůraznit, že si pro nás najde vždy něco nového a zajímavého, co nám ještě neřekl. A tak víme například, proč je rozhrabané mraveniště, co má jelen  v krmelci, kdy budou malá selátka a jak je to vlastně s rohy a parohy. Co na tom, že nás trochu orosil déšť?  Za ty stopy, a za to vidět zvířata živá, to určitě stálo. Do obory jsme nejeli úplně s prázdnýma rukama. Na podzim děti z vlastní iniciativy nasbíraly dva pytle kaštanů a půl pytle žaludů. Bude je hřát nejen poděkování pana inženýra, ale i pocit, že přispěly a obohatily hladovým zvířátkům jejich jídelníček. 

Mgr. Květoslava Kavková, ZŠ  Opočenská

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Pomáháme, Učíme se, Školní rok 2012/2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.