První místo v mezinárodní výtvarné soutěži

Naše škola vzdělává a vychovává žáky s rozumovými nedostatky, zajišťuje zájmovou a rekreační činnost i v době mimo vyučování. Většina dětí pochází ze sociálně slabých rodin.

V roce 2008 byla v rámci návštěvy škol města Plock – Polsko zahájena mezinárodní spolupráce všech dobrušských škol. Všude jsme byli vřele přijati a na základě zájmu tří polských škol, podobného zaměření naší škole, byla zahájena spolupráce i s naší ZŠ v Opočenké ulici v Dobrušce.

Cílem spolupráce bylo navázání partnerských vztahů a vzájemné poznání prostředí škol i mateřských měst, získávání poznatků o životě a zkušenostech sousedních států, navázání kamarádství a přátelství žáků i pedagogů, oboustranně využitelných ve vzdělávacím procesu.

A toto vše se naplňuje již pět let. Výměnné reciproční pobyty žáků s pedagogickým doprovodem, ale i účast v mezinárodních soutěžích.

Jednou z nich byla mezinárodní výtvarná soutěž volné techniky pro postižené děti. Vyhlásila ji škola Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 Plock, pod záštitou Radnice města Plock a soutěžily spřátelené speciální školy z Polska, Litvy a z České republiky naše škola.

Motto znělo: „Být zdravý, to není žádná zásluha, je to dar, o který každý z nás, v každé době může přijít. Dovolme tedy postiženým, i členům jejich rodiny, aby se nejpřirozenějším způsobem mohli zapojit do našeho života“.

A my jsme se zapojili. Děti ze tří tříd, včetně školní družiny, pojaly soutěž opravdu zodpovědně a pod vedením vyučujících vytvořily pozoruhodná „dílka“. Tak pozoruhodná, že puzzle vytvořené ve školní družině pod dohledem vychovatelky Andrey Stonjekové bylo ohodnoceno prvním místem. Odměnou všem jsou krásné knižní beletrie o městu Plock a Polsku. Dětem pak drobné dárky, jež budou předány při pololetním vysvědčení.

Mgr. Dagmar Macková, ředitelka školy

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Soutěžíme, Spolupracujeme se zahraničím. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.