Tradice v naší škole

Regionální zpravodajství Orlický týdeník (19.12.2012):

V dobrušské základní škole Opočenská se často některé povedené akce stávají tradicí. Nejinak tomu je i s programem, který připravují již několik let pro seniory v Dobrušce. Letos to bylo 11. prosince.

„Příprava na tuto akci začíná většinou už v říjnu. Paní učitelky vymýšlejí vhodné programy s vánoční tématikou, které by zvládly všechny děti. Nacvičují, zkoušejí a shánějí nebo ušijí vhodné kostýmy. S přípravou kostýmů i samotného programu samozřejmě pomáhají všichni zaměstnanci školy. No a nastane den, kdy můžeme předvést, co jsme se naučili. Věřte, že to je velmi náročná práce. Hodně snahy, trpělivosti, překonávání trémy, ale i radosti a nadšení.

Nejprve jsme se všichni vydali do domu pečovatelské služby. Tam jsme byli přivítáni usmívajícími se babičkami. Program dopadl velmi dobře. Děti opustila počáteční tréma a snažily se předvést vše co nejlépe. Dokonce jsme byli požádáni, abychom je opět navštívili a pokud možno i dříve, než za rok,“ uvedla. Ředitelka školy Mgr. Dagmar Macková.

Odpoledne celý program zopakovali v dobrušském klubu důchodců, opět s velkým úspěchem.

„Další předvánoční aktivitou byla návštěva výstavy čertů v domě dětí, na které jsme se také aktivně podíleli. Čeká nás další akce, pro nás nejdůležitější, a to vánoční besídka, kde ukážeme rodičům, prarodičům, tetám, známým i dalším příbuzným, co všechno umíme. A pak už jenom  radost z Vánoc a zejména z vánočních prázdnin, dodává Mgr. Dagmar Macková, která přeje všem hezké a spokojené Vánoce v kruhu svých nejbližších a hodně zdraví a štěstí v roce 2013.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Užíváme si, Školní rok 2012/2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.