Městská policie v Dobrušce na besedě s dětmi

Jsme škola, do které chodí děti, kterým učení dělá potíže. Také zde máme děti z nepřizpůsobivých rodin, takže kriminalita není pro ně neznámým pojmem.

Dne 20. listopadu, i když víme, že jejich pracovní doba je nabitá, přišli do ZŠ v Opočenské ulici na požádání dva policisté , Luboš Adamec a Jaroslav Ficenec, na besedu.

Beseda trvala dvě hodiny a myslím, že splnila svůj účel. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého z práce policie, ale zejména o tom, co můžou a nemůžou dělat, co je trestné, na co si musí dávat pozor. Zvláště je policisté varovali před tím, že dávat osobní údaje na facebook je nebezpečné a zneužitelné. Také, že by se vždy měly svěřit dospělým, pokud mají nějaké problémy.

Děti měly hodně dotazů a myslím, že si z této besedy hodně s sebou odnesly. Aby byl zážitek větší a beseda zajímavější, ukázali policisté dětem některé zbraně, co byl pro ně skutečně veliký zážitek.

Děkujeme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Učíme se. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.