Dodržujeme tradice

Dne 5. prosince bylo ve škole cítit určité napětí mezi dětmi. Očekávaly, že přijdou „čerti“. Některé děti se stále motaly kolem svých třídních učitelek a doufaly, že je budou chránit. Soustředění na výuku bylo nulové. Kolem půl desáté napětí vyvrcholilo. Po škole se nesla novina – čerti jsou tady. A ve škole byl najednou klid. Ani těm „velkým hrdinům“ se nechtělo chodit po chodbách samotným.

Do školy zavítal Mikuláš, čert a anděl. Začali chodit po jednotlivých třídách. Mikuláš měl složky papírů a udivoval děti svými poznatky o všech jejich přestupcích, dobrých i špatných vlastnostech. Některé děti statečně podaly ruku Mikuláši i Andělovi, a některé se odvážily podat ruku i čertovi. Ty odvážné jim říkaly básničky a zazpívaly písničky. Byly i takové děti, které se křečovitě držely svých učitelek a asistentek, a některé jsme dokonce museli vzít do náruče. Ale nakonec byly všechny odměněny balíčkem sladkostí.

„Čerti“ odešli a napětí se uvolnilo. Již se všichni těšíme na vánoční besídku a hlavně na Vánoce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky, Užíváme si. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.