Když škola ožije i v noci

Každý všední den vidíme ráno děti s taškami na zádech, jak jdou do školy. Je to zcela běžný jev. Ovšem vidět děti jdoucí do školy večer v osmnáct hodin, to už tak běžné není.

Přesně to jsme mohli vidět v pátek 5. října. Děti s batohy na zádech, samotné, nebo doprovázené rodiči, přišly do školy v Opočenské ulici. Tam je přivítaly paní učitelky. Začínala noční hra. Děti si uložily věci do svých „ložnic“. Děvčátka ve školní družině, chlapci v tělocvičně.

Po večeři jsme se všichni vydali na exkurzi do Servisbalu Obaly s.r.o. Ujal se nás pan Malý, který velmi fundovaně a srozumitelným způsobem pro naše děti, vysvětlil, jak se v tomto podniku pracuje. Děti byly nadšené. Vzrušující pro ně bylo, že jsme byly venku „ v noci“. Také jsme si odnesli spoustu odpadu, který je pro nás velice užitečným materiálem pro pracovní vyučování. Další cesta vedla na Dobrušskou radnici, kde na nás již čekala  paní Jitka Kozubová. Dětem poskytla spoustu zajímavých informací o Dobrušce a pustila nás na věž. Velikým zážitkem bylo vidět osvětlenou Dobrušku v noci a ještě větším zážitkem bylo to, že zrovna zvon odbíjel dvacátou první hodinu.

Po návratu do školy jsme dětem připravili večerní pohoštění a pustili jim film. Některé byly tak unavené a plné dojmů, že ihned po večerní hygieně usnuly. Některé vydržely až do konce filmu a pak se také uložily ke spánku.

Ráno po probuzení byly ještě pořád plné dojmů. Po ranní hygieně   a sladké  snídani,  paní učitelky upekly bábovky, koláče, jablečný závin a uvařily  čaj, si již rodiče pro děti začali chodit a naše noční dobrodružství skončilo.

Chtěli bychom ještě i touto cestou poděkovat panu Malému a paní Kozubové za ochotu, kdy  ve svém volném čase a  bez nároku na odměnu se nám plně věnovali.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Užíváme si. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.