Rytmy sběrného dvora

V pátek 20. září byla v naší škole otevřena netradiční bubenická dílna s názvem „Rytmy sběrného dvora“. Školu navštívil původně „Dobrušťák“, bubeník David Andrš, který za použití recyklovaných materiálů v podobě plastových sudů a hrnců měl v úmyslu žáky naučit pár rytmů pomocí rytmického slabikování a zpívání. Formou hry se žáci učili akcentům, gradacím, počítání a prožívání rytmu. Součástí interaktivní hudební výchovy byl i body drumming, což je hra na tělo – tleskání, pleskání a dupání při tanci.
Bubenická dílna přispěla nejen k posílení spolupráce mezi lektorem a žáky a žáky vzájemně, ale i k jejich psychickému uvolnění a relaxaci. Bezprostřední přístup lektora byl podnětem k intenzivním výkonům žáků. Zážitek, který jim byl umožněn, byl pro ně samé překvapením, čeho lze společným úsilím dokázat.
Děkujeme panu Andršovi za nevšední prožitky při hudební výchově. Určitě jej pozveme znovu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Učíme se, Užíváme si, Školní rok 2019/2020. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.