Den Země jinak

Den Země je den věnovaný Zemi a koná se každoročně 22. dubna. Původně oslavoval příchod jara, ale v moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Naše škola se každoročně přidává k těm, kteří pomáhají svým úklidem okolí chránit přírodu. Letos jsme ale Den Země strávili trochu netradičně. V rámci environmentální výchovy jsme se domluvili s místním domem dětí a mládeže, jehož zaměstnankyně pro nás připravily prožitkové dopoledne plné her, úkolů a kvízů. Žáci měli například za úkol označovat jedovaté houby, léčivé rostliny, poznávat zvířata a stromy. Dále měli za úkol pomocí „kouzelného kukátka“ podle detailů zjistit druh zvířete a přiřadit rostliny, zvířata a ptáky k jednotlivým ročním obdobím. Výsledkem společné práce byly dvě myšlenkové mapy týkající se důležitých informací spadajících do environmentální výchovy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Pomáháme, Učíme se, Užíváme si, Školní rok 2017/2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.