Canisterapie aneb „pes ve škole“

Už jste se někdy zamysleli nad tím, jak málo úsměvů a radosti kolem sebe v běžném životě vidíme? Je na čase to změnit! Prostřednictvím canisterapie jsme se rozhodli přinést radost a pohodu do života těm, kteří ji nejvíce potřebují. Jsou jimi děti ze speciálních tříd ze ZŠ Opočenská v Dobrušce.

Na čtvrtek 15. prosince jsme pozvali na pravidelnou návštěvu členky organizace „Aura canis“ se svými psími kamarády, kteří zde nebyli poprvé. V jejich přítomnosti děti strávily dvě příjemné hodiny, při kterých se seznámily s jednotlivými prvky canisterapie. Všichni víme, že canisterapie je speciální druh podpůrné rehabilitace, která se využívá nejen u osob se zdravotním postižením či omezením, ale i u dalších jedinců nejrůznějšího věku, např. u seniorů.

A o tom, že měla právě tato akce u dětí úspěch, není pochyb! Tímto vás zveme do fotogalerie školy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Učíme se, Užíváme si, Školní rok 2016/2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.