Návštěva Městské knihovny v Dobrušce

Čas vánoční je nejen časem obdarovávání našich blízkých, ale i časem návštěv těch, které máme rádi. Mezi tyto milé návštěvy patří již pravidelná návštěva knihovny.

V úterní dopoledne 13. prosince jsme tedy vyrazili do Městské knihovny v Dobrušce a strávili zde dvě hodiny ve společnosti 40 000 knížek a milé paní knihovnice, která nám vysvětlila, kromě jiného, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím. Děti se také dozvěděly, jak jsou knihy rozděleny a zařazeny, a v čem spočívá práce knihovnice. Dětem byl přečten poutavý vánoční příběh o malém medvídkovi, který záviděl kamarádovi jeho dárky. Poté co si děti vyslechly zajímavý příběh s dobrým koncem, dostaly za úkol namalovat „kouzelné rybičky“.

Všechny děti to zvládly a z knihovny odcházely s pochvalou a pěkným zážitkem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Učíme se, Užíváme si, Školní rok 2016/2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.