Zdravověda

Ve středu 18. května 2016 se 6 žáků ze ZŠ Opočenská v Dobrušce vydalo autobusem směrem Náchod, aby se zde zúčastnili okresní soutěže Hlídek Mladých zdravotníků a zúročili tak svoji celoroční přípravu ve zdravotnickém kroužku.

Soutěž pořádala ZŠ a MŠ Josefa Zemana v Náchodě (zúčastnilo se ji 8 škol) a žáci změřili síly v tradičních disciplínách. Tříčlenné hlídky si zkusily praktickou první pomoc, obvazovou techniku, resuscitaci, ošetřit krvácení, popáleniny, a přenést raněného. Krom toho se musely poprat s testem zdravotnických znalostí, poznáváním léčivých rostlin, historií Červeného kříže a dopravní výchovou.

A jak to zvládly naše dvě hlídky? Na jedničku, a to doslova. Naši žáci obsadili 1. a 3. místo, a tím získali do ročního pronájmu krásný broušený pohár.

GRATULUJEME!

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Pomáháme, Soutěžíme, Učíme se, Užíváme si, Školní rok 2015/2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.