Projektový den s environmentální tématikou v opočenské Oboře.

Dne 27. 10. 2015 jsme s naší školou ZŠ Opočenská v Dobrušce zažili nevšední den. Odjeli jsme do Opočna, kde na náměstí byly dětem rozdány křížovky, které cestou k zámku vyplňovaly. Podle značené trasy jsme zámeckým parkem přešli do obory. Tam si pro nás připravili pracovníci Lesů ČR Ing. Jana Jirková a Petra Justová soutěže a hry. Na obrázcích z přírody děti hledaly zvířecí rodiny, ukrytá zvířata a napodobovaly jejich zvuky. Bezpochyby největším zážitkem byli dravci, které přivezl pan Ing. Zvolánek. Svým působivým vyprávěním nám přiblížil nejen jejich život, ale i život všech zvířat. Děti dravce nejen viděly, ale dotykem je pocítily na vlastní kůži. Mohly si je držet a hladit. Na závěr celého dne si za odměnu a šikovnost našly poklad v podobě sladkostí. Tento den jim bude připomínat přívěsek s logem Lesů ČR.

Děkujeme zaměstnancům Lesů ČR z Hradce Králové za čas, který s námi strávili, a za ochotu a péči věnovanou našim dětem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Učíme se, Užíváme si, Výletujeme, Školní rok 2015/2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.