Festival národů na Krajském úřadě v Hradci Králové

Stalo se již tradicí, že 8. květen je v sídle Krajského úřadu na Pivovarském náměstí v Hradci Králové slaven jako „Den kraje“. Ani letošní rok tomu nebylo jinak.
Dopoledne bylo věnováno ocenění vynikajících osobností našeho kraje a v odpoledních hodinách probíhal na nádvoří Festival národů. Zástupci z různých koutů světa si připravili bohatou přehlídku, jež měla návštěvníky seznámit s jejich národní kulturou. Diváci mohli shlédnout hudební a taneční vystoupení s ukázkami národních oděvů. I naše škola přispěla se „svou troškou do mlýna.“ A je třeba říci, že se mezi skupinkami z Polska, Rumunska, Ruska, Ukrajiny, Mongolska, Vietnamu a Kazachstánu, neztratila. Ba naopak!
Naši žáci svými písněmi a tanci čardášů prezentovali romskou menšinu s její klasickou kulturou. O úspěchu svědčí to, že během našeho vystoupení nás oslovovali posluchači s nabídkami na další vystoupení. Kromě tradic a kultury národů, byla součástí programu i ochutnávka cizokrajných kuchyní. A v tento den měli návštěvníci Krajského úřadu v Hradci Králové možnost shlédnout nejen zasedací sál zastupitelstva a rady, ale také pracovnu hejtmana.
Slunečné odpoledne strávené v příjemném prostředí a s milými lidmi bylo pro nás všechny nezapomenutelným zážitkem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Učíme se, Užíváme si, Volný čas, Výletujeme, Školní rok 2014/2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.