POZNEJ A CHRAŇ

V pondělí 26. ledna na naší škole proběhl projektový den EVVO s názvem Poznej a chraň.

Cílem projektu bylo prohloubení znalostí o přírodě a praktická ukázka třídění odpadu.

V naší škole je šest tříd. Do každé byla přidělena krabice, která obsahovala kožešinu zvířete, krmivo pro zvěř, větvičky jehličnanů a sedm teoretických úkolů. Celkem měla každá třída úkolů deset, neboť děti měly poznat, kterému zvířeti kožešina patří, co je to za krmivo a pro koho je určené a rozpoznat větvičky jehličnatých stromů. Některé informace si mohli žáci vyhledat na internetu. Další dvě hodiny pokračoval projektový den v tělocvičně. Zde správnost odpovědí týkajících se znalostí o zvěři, přikrmování zvěře a další kontroloval pan myslivec. Děti měly možnost shlédnout shozy jelení, dančí a srnčí, rozpoznat druhy ptáků a byly zde zodpovězeny i takové otázky, co mám dělat, když v lese najdu opuštěné zvíře, co mám dělat, když v lese zabloudím nebo se ztratím. A na úplný závěr si zkusily třídit odpad podle druhu na papír, textil, kov, nebezpečný odpad, směsný odpad a bioodpad. Projektu se zúčastnilo celkem 31 dětí. Myslíme si, že jsme cíl projektu prohloubit si znalosti o přírodě a seznámit se se zákonitostmi přírody v různých ročních obdobích splnili. Děti si zopakovaly pravidla mladého ochránce přírody, a tak věříme, že čím více budou o přírodě vědět, tím více ji budou chránit a v přírodě se umět chovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Pomáháme, Učíme se, Školní rok 2014/2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.