Svátky jara

Svátky jara

Na začátku letošního února Základní škola Dobruška v Opočenské ulici vyhlásila pod záštitou Královéhradeckého kraje druhý ročník soutěže pro praktické a speciální školy „O nejkrásnějšího velikonočního zajíčka.“

Zúčastnilo se jí osm škol našeho regionu. Soutěžní výstava byla zahájena slavnostně, a to vernisáží v lapidáriu MěÚ v Dobrušce, za účasti místostarostky paní Blanky Čiháčkové, našich žáků, rodičů i soutěžících dětí ze SŠ a ZŠ v Novém Městě nad Metují. Zpestřením byla dvě hudební vystoupení. Na flétnu zahrála Marie Tulejová, na klávesové nástroje pak její bratr Radek Tulej, oba žáci naší školy. Všichni, kteří se na výtvarná dílka přišli podívat, měli možnost hlasovat a ocenit práci, která je zaujala.

Výrobky byly vystaveny ve dnech od 4.4. do 30.4.2014, kdy opět za účasti paní místostarostky, holandských přátel, pracovníků naší školy a pod dohledem kamery a fotografů proběhlo vyhodnocení sečtením hlasovacích lístečků.

V kategorii mladších žáků první místo získal Daniel Martinec ze SŠ a ZŠ v Novém Městě nad Metují, druhé kolektiv školní družiny ZŠ a MŠ Josefa Zemana v Náchodě a třetí místo přípravná třída MŠ, SZŠ a PrŠ Hradec Králové.  Kolektivní práce ze ZŠ speciální v Jaroměři se nejvíce líbila v kategorii starších žáků, druhé a třetí místo pak obsadila Ivana Frydrychová ze SŠ a ZŠ Nové Město nad Metují. Vítězové budou oceněni hodnotnými dárky v podobě stolních her, naučných knih, Pohádkami z Orlických hor a různými výtvarnými pomůckami, jež jsou hrazeny z větší části Královéhradeckým krajem.

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům blahopřejeme.

Výsledková listina – „ O nejkrásnějšího velikonočního zajíčka.“ – 2.ročník – 5.5.2014

KATEGORIE A

  1. místo: Daniel Martinec – 5.r. 11 let               SŠ a ZŠ Nové  Město n. Metují
  2. místo: kolektiv ŠD                                            ZŠ a MŠ Jos. Zemana Náchod
  3. místo: přípravná třída                                     MŠ, SZŠ a PrŠ Hradec Králové

KATEGORIE B

  1. místo:  kolektiv                                                  ZŠ spec. Jaroměř
  2. místo:  Ivana Frydrychová 5.r. – 12 let         SŠ a ZŠ Nové Město nad Metují
  3. místo:  Ivana Frydrychová 5.r. – 12 let         SŠ a ZŠ Nové Město nad Metují

Dagmar Macková, ředitelka školy

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Soutěžíme, Školní rok 2013/2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.