III. novodobé olympijské hry v ZŠ Opočenská

Konec školního roku je vždy naplněn různými výlety, kulturními i sportovními akcemi. Mezi naše nejoblíbenější patří olympijské hry. Letos již třetí v pořadí.

Protentokrát předseda olympijského výboru Juan Antonio Pomeranč v podání pracovníka sociálního odboru v Dobrušce pana Bohuslava Matyse přivítal zástupce Mexika, Kuvajtu, Havaje, České republiky, Chorvatska a Norska. Olympijský oheň byl zapálen a III. novodobé olympijské hry byly prohlášeny za zahájené.

Chorvaté, letně oděni s potápěčskými brýlemi, se nejprve odhodlali k běhu na 60 metrů. Hned za nimi zaklekli do bloků členové týmu České republiky. Norové, se šálami kolem krku a rybářskými pruty, házeli míčkem, sportovci z Havaje v pestrých barvách se vrhli nejprve na vrh koulí. A u skoku do dálky byli připraveni Mexičané s velkými klobouky a zahalení Kuvajťané, kteří za výhru slibovali spoustu ropy. Poslední disciplínou, která byla jako vždy dobrovolná, byl běh na 400 m. Účastnila se ho většina sportovců. Všichni doběhli do cíle, nikdo neutrpěl žádná zranění a ani nikdo nebyl diskvalifikován pro nesportovní chování.

Na stupních vítězů stanuli všichni, jež se olympijských her zúčastnili. Byli odměněni diplomem a perníkovou medailí. Lehce vyčerpaní, příjemně naladění a sluncem opálení jsme ukončili III. novodobé olympijské hry a těšíme se na ty další…

Fotografie v galerii školního roku 2012/2013.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Soutěžíme, Sportujeme, Užíváme si, Školní rok 2012/2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.