SPANÍ VE ŠKOLE

Na ten den se všichni těšili – někdo hořel nedočkavostí, někdo měl lehké mrazení.

A pak konečně nastal den D.

Divíte se, proč tolik nadšení? Jelikož podzim zaklepal na dveře, uskutečnila se v naší škole již tradiční akce „Spaní ve škole.“

V pátek 3. října se budova naší školy proměnila v „dětský hotel.“ Děti se postupně ubytovaly – chlapci v tělocvičně, dívky ve školní družině a všichni se připravili na odchod do Vlastivědného muzea v Dobrušce. Zde na ně již čekal pan Mgr. Jiří Mach, ředitel muzea, aby je seznámil s historií a zajímavostmi města Dobrušky. Svým poutavým vyprávěním všechny velmi zaujal. Také jsme navštívili krásně vyzdobenou synagogu, kde na nás na všechny velmi intenzivně zapůsobil strop, který výzdobou připomínal noční nebe s hvězdami. Postupně jsme nahlédli do všech jejích zákoutí a vyslechli si vyprávění o historii Židů v Dobrušce. Na jednu z jeho strašidelných pověstí děti ještě vzpomínaly krátce před usnutím.

Po návratu následovala večeře. Nestačili jsme se divit, jak se děti pustily do jídla. Bramborový guláš provoněl celou školu a všichni si na něm moc pochutnali. Po večeři přišlo další překvapení.

Ve svém nabytém programu si na nás udělal čas pan PaedDr. Josef Lukášek, radní Královéhradeckého kraje, který nás přišel seznámit se svou knihou „Pohádky z Orlických hor.“ Pana Lukáška zajímalo, jaké pohádkové postavy děti znají a jaké knihy je zajímají. Poté jim přečetl několik pohádek a příjemně unavené děti se odebraly do svých ložnic, ze kterých se ještě chvilku ozývalo povídání, jež postupně ustávalo.

A jak naše spaní ve škole dopadlo? O tom, že akce byla vydařená, svědčilo obrovské nadšení dětí a spokojené úsměvy na tvářích pedagogů. A už teď začínáme přemýšlet nad tím, kterou místní zajímavost navštívíme příště, protože rok strašně rychle uteče.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Užíváme si, Školní rok 2014/2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.