Další projektový den

V pořadí již třetí projektový den, jenž se týká programu zaměřeného na prevenci rizikového chování „Nikdy není příliš pozdě ani příliš brzy“, a který je financován z drobného programu Královéhradeckého kraje, proběhl na naší škole 15. ledna 2014.

Ve všech třídách bylo od rána rušno, děti plnily úkoly zadané třídními učitelkami k danému tématu a vyvrcholením byla beseda se zástupci Policie ČR, a to s Mgr. por. Alenou Kacálkovou, mluvčí preventivně informačního oddělení územního odboru Rychnov nad Kněžnou a npor. Lubošem Peterou z obvodního oddělení v Dobrušce.

Zmínění policisté srozumitelnou formou žákům ukázali jak předcházet rozvoji rizikového chování, zvyšovat právní vědomí v oblasti specifické primární prevence a zastavit tak možné progrese rizikového chování. Předali informace v oblasti bezpečnosti silničního provozu, šikaně, kyberšikaně i drogách. Vysvětlili, co je přestupek, a co trestný čin. Zároveň ochotně odpovídali na dotazy a v závěru předali škole naučné materiály.

Povídání bylo velice poutavé, o čemž svědčila pozornost dětí. Jindy neklidní žáčkové hltali každé slovo, a chvílemi s otevřenými ústy. Budu doufat, že splnilo i svůj záměr.

Děkujeme.

Za celou školu Mgr. Dagmar Macková, ředitelka školy

Příspěvek byl publikován v rubrice Co všechno děláme, Novinky, Učíme se, Školní rok 2013/2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.